ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 listopada 2019 XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

zaduszki zaproszenieOGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś o godz. 17:00 zapraszamy na Muzyczne Zaduszki na skrzypce i organy. Na organach będzie grał Pan Roman Perucki – organista tytularny katedry w Oliwie, natomiast na skrzypcach Maria Perucka. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

Wypominki roczne przyjmujemy tylko w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii. Za poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową codziennie, przez wszystkie dni listopada o godz. 18.20.


Jutro w liturgii obchodzić będziemy wspomnienie św. Karola Boromeusza. W tym dniu imieniny obchodzi brat Karol Krzyżanowski. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 12:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W sobotę, 9 listopada, Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Od nazwy tej Bazyliki nasz Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich czerpie swoją nazwę. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Zakonu.


Zapraszamy do powstającego chóru przy naszej bazylice. Najbliższe przesłuchania odbędą we wtorek 5 listopada o godz. 19:00 w sali przy furcie klasztornej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii www.bozecialo.net


W niedzielę 17 listopada III Światowy Dzień Ubogich zgodnie z apelem i prośbą naszego Księdza Metropolity w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz ubogich .


Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy serdecznie za ofiary na wypominki. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na wkład własny parafii na renowacje bazyliki 4400 zł. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z okazji


Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła śp. Zofia Izdebska z ul. Mostowej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ...
Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.