ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

1 listopada 2019 r. - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy świętych, którzy odeszli z tej ziemi i osiągnęli już zbawienie: pełnię życia i szczęścia. Święci są dla nas wzorem do naśladowania.
Zapraszamy dzisiaj na tradycyjne Nieszpory za zmarłych z procesją w kościele o godz. 18.20.
Dziś i jutro można zyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego. Warunkiem zyskania odpustu jest: pobożne nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej (stan duszy bez grzechu ciężkiego i bez przywiązania do grzechu), odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwa na intencję Ojca Świętego.

Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą również zyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
Jutro 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w kościele po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 12.00. O godz. 18.20 Nieszpory za zmarłych i procesja w bazylice.
W niedzielę 3 listopada o godz. 17:00 zapraszamy na Muzyczne Zaduszki na skrzypce i organy. Na organach będzie grał Pan Roman Perucki – organista tytularny katedry w Oliwie, natomiast na skrzypcach Maria Perucka. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
W przedsionkach Bazyliki przyjmujemy na wypominki jednorazowe. Na Wypominki roczne przyjmujemy tylko w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii. Za poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową codziennie, przez wszystkie dni listopada o godz. 18.20.
Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego świętowania, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela