ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

27 października 2019 r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

2019OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy dzisiaj o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie Arcybractwo, Asystę Procesyjną, Żywy Różaniec, Służbę Liturgiczną Ołtarza, dzieci, młodzież i dorosłych na dzisiejszy Różaniec i procesję.
2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Panu Bogu za Fundatorów i Budowniczych naszej Bazyliki Bożego Ciała a także za tych, którzy w obecnym czasie troszczą się o ten dom Boży i napełniają go swoją obecnością i swoimi modlitwami.
3. Jutro w liturgii święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Tadeusz Masłowski. Msza św. w intencji solenizanta w poniedziałek o godz. 12:00
4. W piątek 1 Listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. 1 Listopada Nieszpory Żałobne o godz. 18.20. Po Nieszporach procesja w bazylice z tradycyjni modlitwami za zmarłych.


5. W sobotę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Procesja z modlitwami za zmarłych w kościele po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 12.00. O godz. 18.20 Nieszpory za zmarłych i procesja w bazylice. Z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.15
6. Na Wypominki roczne przyjmujemy tylko w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii. Za poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Przez cały listopad, codziennie, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach. Wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową codziennie, przez wszystkie dni listopada o godz. 18.20.
7. Zgodnie z prośbą Księdza Arcybiskupa od 1 listopada przez rok, codziennie od godz. 18:30 będzie odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona dziesiątką różańca i litanią od św. Jana Pawła II.
8. W niedzielę 3 listopada o godz. 17:00 zapraszamy na Muzyczne Zaduszki na skrzypce i organy. Na organach będzie grał Pan Roman Perucki – organista tytularny katedry w Oliwie, natomiast na skrzypcach Maria Perucka. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. [LINK]
9. W minionym tygodniu został zamontowany kolejny brakujący głos w naszych organach, Został on ufundowany przez przedsiębiorcę działającego na terenie naszej parafii za co bardzo serdecznie dziękujemy. Brakuje jeszcze 4 głosów w naszym instrumencie. 
10. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek, środę i czwartek od 16:00 do 17:30
11. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziś po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację bazyliki.
13. Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Wszystkim którzy udają się w drogę, by nawiedzić groby swoich najbliższych życzymy bezpiecznej podróży i szczęśliwego powrotu do domu.