ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

20 października 2019 r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

karol wojtyla boze cialoOGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Dziś w bazylice rozpoczynamy misję ewangelizacyjne pod hasłem „Zachwyceni Emmanuelem”. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej Ojca Tomasza Nowaka , dominikanina, który wraz z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym poprowadzi nas przez ten czas misji. Misję potrwają do piątku włącznie. Prosimy o zabranie programów które są wyłożone w przedsionkach bazyliki i na stoliku pod chórem. Już dziś po Mszy św. godz. 19:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową wokół bazyliki i poświęcenie Krzyża Misyjnego. Prosimy o zabranie świec.

We wtorek w liturgii wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

 

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 do 17:30

W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych i na Msze św. składkowe. Kartki na wypominki roczne są wyłożone na stoliku pod chórem. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10.

W poniedziałek 21 października o godz. 16:30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8, natomiast klasy 7 zapraszamy na spotkanie we wtorek 29 października o godz. 16:30. W niedzielę 27 października o godz. 18:00 nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy.

W niedzielę 3 listopada o godz. 17:00 zapraszamy na Muzyczne Zaduszki na skrzypce i organy. Na organach będzie grał Pan Roman Perucki – organista tytularny katedry w Oliwie, natomiast na skrzypcach Maria Perucka. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii a także wszystkim osobom zaangażowanym wczoraj w sprzątanie bazyliki. W przyszłą niedzielę comiesięczna zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację bazyliki.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, a także błogosławionego przeżycia czasu misji ewangelizacyjnych. Prosimy o modlitwę w intencji misji i ojca Tomasza.