ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

13 października 2019 r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

kazimierczyk kanonizacjaOGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.20. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich: Dzieci, Młodzież i Dorosłych.

Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: "Wstańcie! Chodźmy! ". W przedsionkach kościoła po Mszach św. możemy wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zbiera dziś ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin.

W dniu jutrzejszym obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji zapraszamy Nauczycieli, również emerytowanych Wychowawców, Katechetów, pracowników szkół z terenu naszej parafii, w poniedziałek na Msze św. na godz. 19.00 a po Mszy św. na spotkanie w klasztorze.

Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po wieczornej Mszy Świętej w kaplicy Zwiastowania NMP.

W czwartek 17 października przypada 9 rocznica kanonizacji św. Stanisława Kazimierczyka. W tym dniu Msze św. o godz. 12.00 i 19:00 będą sprawowane przy ołtarzu św. Stanisława, także odmówmy litanię do św. Stanisława Kazimierczyka i oddawać mu będziemy cześć przez ucałowanie relikwii. Serdecznie zapraszamy do dziękczynienia za dar kanonizacji.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 8:00 do 9:30 oraz w środę i piątek od 16:00 do 17:30.

Zapraszamy na Misję Ewangelizacyjne w dniach od 20 do 25 października które poprowadzą Ojcowie Dominikanie. Szczegółowy program misji wywieszony jest w przedsionkach Bazyliki. Zachęcamy do tego aby już dziś zaplanować sobie tak czas aby móc w nich uczestniczyć. Program.

W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych i na Msze św. składkowe. Kartki na wypominki roczne są wyłożone w przedsionkach bazyliki. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii.

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II.