ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

6 października 2019 r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

20191005GŁOSZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian a szczególnie Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną.
W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej a w środę święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
W środę o godz. 16.00 Msza Święta dla chorych i w int. chorych.
Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po wieczornej Mszy Świętej w kaplicy Zwiastowania NMP.
W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:30 oraz sobotę od 8:00 do 9:30.
Za tydzień obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! W przedsionkach kościoła po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zbiera ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin.


W poniedziałek 14 października na Msze św. o godz. 19:00 z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli również emerytowanych, Katechetów i Pracowników ze szkół z terenu naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie w klasztorze.
Informujemy że w dniach od 20 do 25 października będą trwały w naszej parafii Misję Ewangelizacyjne które poprowadzą Ojcowie Dominikanie. Szczegółowy program misji wywieszony jest w przedsionkach Bazyliki. Zachęcamy do tego aby już dziś zaplanować sobie tak czas aby móc w nich uczestniczyć.
W Kancelarii Parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne za zmarłych, kartki na wypominki wyłożone są na stoliku pod chórem. Pamiętajmy o modlitwie za drogich nam zmarłych. Za poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.10.
Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. W zeszłą niedziele Towarzystwo Pomocy św. brata Alberta zebrało do puszek 1680 zł.
Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Teresę Uznańską z ul. Dietla. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa.