ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

29 września 2019 r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

20190922OGŁOSZENIA PARAFIALNE

We wtorek rozpocznie się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W tym miesiącu każdego dnia będziemy modlić się na różańcu w naszej bazylice o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. W następną niedzielę procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Rozpocznie się ona o godzinie 18.00. Zapraszamy Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora kościoła

- we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła

- w środę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

- w piątek – wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu;

- w sobotę – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy – w tym dniu o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po wieczornej Mszy Świętej w kaplicy Zwiastowania NMP.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w piątek o godz. 11:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa a o godz. 12:00 Eucharystia w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi a o godz. 12:00 Msza św. w int. darczyńców klasztoru i parafii.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 obrzęd poświęcenia różańców dzieciom które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 8:30 do 9:30 oraz środa i piątek od 16:00 do 17:30.

Informujemy że w dniach od 20 do 25 października będą trwały w naszej parafii Misję Ewangelizacyjne które poprowadzą Ojcowie Dominikanie. Zachęcamy do tego aby już dziś zaplanować sobie tak czas aby móc w nich uczestniczyć.

W najbliższych dniach w naszych organach zostanie zamontowany kolejny, nowy brakujący głos językowy „Clarnet”. Został on ufundowany przez przedsiębiorcę działającego na terenie naszej parafii za co bardzo serdecznie dziękuję. Jest to drugi głos w tym roku. W instrumencie na dzień dzisiejszy brakuje jeszcze 4 głosów.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na wkład własny 4100 zł. Dziś po wszystkich Mszach św. kwesta na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Andrzeja Szczepańskiego z ul. Dietla. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…