ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

25 sierpnia 2019 r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej
- we wtorek – święto św. Moniki;
- w środę – uroczystość św. Augustyna;
- w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
2. Zapraszamy na koncert organowy oraz na prezentację na temat naszych organów dziś po Mszy św. o godz. 16:00.
3. Od jutra wieczorem do piątku w południe trwać będą w naszym Klasztorze rekolekcje dla Kleryków, Braci i Kapłanów naszego Zakonu. Prosimy o modlitwy w naszej intencji i zapraszamy do wspólnego przeżywania w Bazylice Mszy św. o godzinie 12.00. Rekolekcje poprowadzi dominikanin, ojciec Tomasz Nowak.
4. We środę w naszym Zakonie Uroczystość Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. W naszej bazylice można jutro zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Główna Msza Święta w intencji naszego Zakonu w środę o godz. 12.00. W czasie tej Mszy Świętej o nasz Współbrat Nowicjusz Tadeusz Broda złoży pierwsze śluby zakonne. Kleryk Wiktor Ruszlewicz złoży śluby wieczyste, natomiast Kleryk Sebastian Krukowski i brat Andrzej Pakulniewicz przedłużą śluby czasowe. Na zakończenie tej uroczystości będzie ucałowanie relikwii św. Augustyna We wtorek wieczorem Mateusz Bednarz rozpocznie nowicjat.
5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 pożegnamy księdza Macieja Guziejko który kończy posługę w naszej parafii. Otoczymy modlitwą ks. Macieja i jego posługę w nowym miejscu.
6. W dniach 7-9 września nasza parafia organizuje pielgrzymkę na uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. Szczegółowe informację w gablotach w przedsionkach Bazyliki
7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafię. Dziś po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację Bazyliki.
8. Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.