ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Pielgrzymka do Gietrzwałdu, Wilna

plakat wilno 2018

Zapraszamy, do wspólnego pielgrzymowania:

Pielgrzymka do Gietrzwałdu, Wilna, Kowna, Góry Trzech Krzyży, Cytowian, Szydłowa, Trok

04-08 października 2018

1 dzień:
Pielgrzymkę rozpoczniemy o godzinie 6.00 rano na ulicy św. Wawrzyńca. Po zajęciu miejsc w autokarze ruszymy w kierunku Gietrzwałdu – miejsca zatwierdzonych objawień Matki Bożej z 1877 roku. W sanktuarium uczestniczyć będziemy we Mszy św. Następnie poznamy historię i treść objawień gietrzwałdzkich. Później udamy się do cudownego źródełka, pobłogosławionego przez Matkę Bożą. Dzień zakończymy obiadokolacją. W tym dniu nocujemy w domu pielgrzyma. Trzeba nastawić się na pokoje kilkuosobowe.

2 dzień:
Dzień rozpoczniemy Mszą św. sprawowaną w bazylice gietrzwałdzkiej o godzinie 7.00. Przed Mszą odsłonięcie cudownego obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Istnieje możliwość uczestnictwa przed Mszą w Różańcu, który rozpoczyna się o godzinie 6.30. Po śniadaniu ruszymy do Kowna. Zobaczymy: starówkę, pozostałości zamku, kościół św. Jerzego, ratusz zwany „Białym Łabędziem”, katedrę (w której modlił się św. Jan Paweł II). Po Mszy św. ruszymy w kierunku Wilna. Na miejscu, po zakwaterowaniu, zjemy obiadokolację i udamy się na spoczynek.

3 dzień:
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Wilna. Spróbujemy odprawić Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. Nawiedzimy również miejsca związane z życiem św. Faustyny Kowalskiej. Następnie poznamy kościół św. Ducha i kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu- zabytek klasy najwyższej, Plac Ratuszowy, ul. Zamkową, Zaułek Bernardyński, Uniwersytet i Alumnat, Katedrę Wileńską wraz z kaplicą Królewską i inne świątynie. Będziemy również na Górze Trzech Krzyży. Dzień zakończymy wizytą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie został namalowany pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego. Po powrocie do hotelu zjemy obiadokolację i udamy się na nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu przejedziemy do Góry Krzyży – miejsca, którym znajduje się niezliczona ilość krucyfiksów. Tam też postaramy się odprawić Mszę św. Następnie przejedziemy do Cytowian. Wejdziemy do kościoła Matki Bożej Anielskiej i pobliskiego klasztoru. Następnie przejedziemy do Szydłowa – kolejnego miejsce objawień Matki Bożej (kaplica stoi dookoła kamienia, na którym miało miejsce objawienie Maryi). Po powrocie do hotelu zjemy obiadokolację i udamy się na nocleg.

5 dzień
Po śniadaniu przejedziemy do Trok – historycznej stolicy Litwy. Znajduje się tam obronny zamek na wyspie z końca XIV wieku. Zwiedzimy zamek Witolda z zewnątrz. Następnie przespacerujemy się ul. Karaimską, gdzie znajduje się świątynia Karaimów, pomnik św. Floriana. Pobyt w Trokach zakończymy degustacją karaimskiego dania – kibinów wraz z rosołem (pieróg z mięsem, podawany z bulionem). Po degustacji i czasie wolnym wrócimy do Polski.

Cena: 550 PLN + 100 EUR
Cena obejmuje:
• autokar LUX,
• ubezpieczenie NNW, KL
• opieka osoby duchownej
• podatek VAT od PLN
• 1 nocleg w Domu Pielgrzyma w Gietrzwałdzie (pokoje kilkuosobowe)
• 3 noclegi w Wilnie (pokoje 2/3 osobowe)
• 4 śniadania
• 4 obiadokolacje
• opłaty drogowe, parkingi
• przewodnik w Kownie, Wilnie, Trokach, Szydłowie
• przewodnik w Cytowianach
• nagłośnienie słuchawkowe
• wstępy
• degustacja karaimskiego dania – kibinów wraz z rosołem

Informacje i zapisy u ks. Macieja Guziejko CRL

513 318 420/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Msze Święte i nabożeństwa

Msze Święte w niedziele i święta
6.30, 8.00, 9.30, 11.00 z udziałem dzieci, 12.15, 16.00, 19.00
Msze Święte w dni powszednie
6.30, 8.00, 12.00, 19.00
Sakrament Spowiedzi
- w czasie każdej Mszy Świętej

Czytaj więcej