ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

12 września 2021 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

20210717 jrOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś w naszej Ojczyźnie przeżywamy beatyfikację Sług Bożych: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Łączymy się duchowo z uczestnikami tej uroczystości w Warszawie

2. W naszej bazylice, dziś gościmy Ks. Profesora Roberta Nęcka który głosi Słowo Boże. Po Mszach św. w przedsionku głównym bazyliki można najnowszą książkę poświęconą Ks. Kardynałowi Franciszkowi Macharskiemu, której współautorem jest Ksiądz Nęcek.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
– w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
– we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego- uroczystości odpustowe w sanktuarium w Mogile;
– w środę przypada wspomnienie NMP Bolesnej- o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
– w czwartek, we wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa,
– w sobotę przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski.

4. Przypominamy, że w bazylice od poniedziałku do soboty trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

5. Zapraszamy wszystkie dzieci chętne do śpiewania w scholii dziecięcej. Pierwsza próba odbędzie się 25 września o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy.

6. Kancelaria czynna we wtorek i czwartek. od 15:30 do 17:00.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii a także składanymi na tacę w niedzielę. Zgodnie z prośbą Episkopatu Polski prosimy o ofiary na pomoc uchodźcom z Afganistanu. Ofiary można składać do skarbony oznaczonej logiem Caritas która znajduje się pod belką tęczową. W przyszłą niedzielę zgodnie z prośba Księdza Arcybiskupa zbiórka do puszek na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej.

8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do siebie śp. Maria Mej-Sendor z ul. Wąskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…

9. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Wszystkim życzymy Szczęść Boże!