ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2016

sdm ikona krzyz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 17 Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę i w każdy czwartek o godzinie 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – święto św. Jakuba, Apostoła. Także jutro wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców. Jutro, we wspomnienie św. Krzysztofa na Mszach Świętych o godz. 12.00 i 19.00 modlić się będziemy w intencji kierowców. Po Mszach Świętych o godz. 12.00 i 19.00 będzie poświęcenie pojazdów.
we wtorek – Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP;
w piątek – wspomnienie Świętej Marty;

W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Do pielgrzymowania zaprasza Przewodnik Grupy Kanonickiej – ks. Łukasz Bugała CRL. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Bazyliki.

Ponawiamy prośbę o przygotowanie się do Światowych Dni Młodych. Najważniejsze przygotowanie to nasza Spowiedź święta i Komunia Święta. Prosimy także o przyozdobienie kamienic, balkonów i okien.

Rozpoczęły się już 31 Światowe Dni Młodzieży pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Już jutro i pojutrze będziemy przyjmować przyjeżdżających pielgrzymów. Jest ich zarejestrowanych 808 osób. W naszej Parafii będzie przebywać 688 Polaków i 120 Francuzów. Będą przebywać z nami, modlić się i pogłębiać naszą wiarę.

Dzisiaj o godzinie 20.00 i jutro o godzinie 20.00, a we wtorek o godzinie 20.30 odbędą się w naszej Bazylice koncerty muzyczne w ramach Cracovia Sacra i ku uczczeniu 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wstęp wolny zapraszamy.

W środę, czwartek i w piątek będą głoszone w naszej Bazylice Katechezy. Katechezy będą głoszone w języku polskim i będą je głosili Biskupi. Katechezy rozpoczynają się o godzinie 9.00 i będą kończyły się koło 11.00 Mszą Świętą. W te dni nie będzie Mszy Świętej o godzinie 12.00. Zapraszamy na katechezy.

Każdego dnia w godzinach popołudniowych przy naszej Bazylice będzie odbywał się Festiwal Młodych.

W środę do naszego miasta przybywa Ojciec Święty Franciszek. W piątek Droga Krzyżowa z Papieżem na Krakowskich Błoniach. W sobotę wieczorem rozpocznie się nocne czuwanie z Papieżem w Brzegach. Msza Święta rozesłania na zakończenie Światłych Dni Młodzieży w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

W zakrystii można odebrać bilety wstępu na Campus Misericordiae w Brzegach. Bilety upoważniają do wejścia na czuwanie z Papieżem w sobotę i na Mszę Świętą rozesłania w niedzielę.

W następną Niedzielę Msze Święte w naszej Bazylice będą odprawiane o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 19.00. Nie będzie Mszy Świętych o godz. 11.00 i 12.15. Intencje Mszy Świętych przyjęte na godzinę 11.00 i 12.15 będą odprawione na Mszy Świętej o godzinie 8.00. Zmiana Porządku Mszy Świętych w następną niedzielę jest z polecenia Księdza Kardynała, który pragnie, aby wszyscy Wierni mogli mieli możliwość uczestniczenia w we Mszy Świętej z Ojcem Świętym albo osobiście, albo za pośrednictwem radia czy telewizji.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy sprzątaniu i przygotowaniu Bazyliki na Światowe Dni Młodzieży. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do świątyni.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odszedł + Marcin Kuźmiński z ul. Halickiej. Ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy na Stradomiu odszedł do wieczności + Ks. Bronisław Sieńczak CM, profesor i wychowawca wielu kapłanów, także naszych współbraci. Polecajmy naszych drogich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Prosimy Boga aby Światowe Dni Młodych, stały się dla Pielgrzymów, dla mieszkańców Krakowa i dla całego Kościoła źródłem obfitej łaski Bożej.

Kanonicy Regularni Laterańscy