ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 16 Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę i w każdy czwartek o godzinie 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
w środę – wspomnienie bł. Czesława, kapłana;
w piątek – wspomnienie świętej Marii Magdaleny;
w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

Prosimy serdecznie o przygotowanie się do Światowych Dni Młodych. Najważniejsze przygotowanie to nasza Spowiedź święta i Komunia Święta w tych dniach, kiedy w naszym mieście będzie Papież Franciszek. Prosimy także o przyozdobienie kamienic, balkonów i okien flagami Polskimi i Papieskimi. Przyjadą goście ze wszystkich kontynentów i z wielu krajów świata. Miasto jest przyozdabiane. Niech i na naszych domach nie zabraknie narodowych i chrześcijańskich symboli.

Bardzo ważne ogłoszenie: w najbliższy piątek, 22 lipca, w naszej bazylice będziemy mieli wielki zaszczyt gościć symbole światowych dni młodych: Krzyż i Ikonę Matki Bożej. To są te symbole, które Święty Jan Paweł II przekazał Młodzieży Świata. Symbole będą u nas cały dzień. O godzinie 8.00 Msza Święta na powitanie symboli, o 11.00 Różaniec, o 12.00 Msza Święta z udziałem kapłanów naszego Dekanatu, o 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego, o godzinie 18.00 Droga Krzyżowa i o 19.00 Msza Święta na pożegnanie symboli Światowych Dni Młodych. Zapraszamy bardzo serdecznie. Symbole te są w naszej bazylice po to, by mogli się z nimi spotkać starsi, chorzy i wszyscy którzy nie będą mogli być na Błoniach i w Brzegach.

W tym tygodniu skontaktujemy się ze wszystkimi, którzy zgłosili chęć przyjęcia pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży w swoich mieszkaniach. Jeżeli te osoby są w bazylice, to bardzo proszę o podejście na chwilę do zakrystii.

W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Do pielgrzymowania zaprasza Przewodnik Grupy Kanonickiej – ks. Łukasz Bugała CRL. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Bazyliki.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary na organizację Światowych Dni Młodzieży. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za prace w naszej bazylice. Nowożeńcom dnia wczorajszego serdecznie dziękujemy za kwiaty.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Henryk Olszewski z ul. Wąskiej, + Eugenia Matyas z ul. Św. Wawrzyńca, + Maria Wandzilak z u. Rzeszowskiej, + Andrzej Gargul z ul. Miodowej i + Janina Markiewicz z ul Józefa. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Kanonicy Regularni Laterańscy