ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

19 maja 2019 r. - 5 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy.

2. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W dniach od 4 do 6 czerwca naszą parafie nawiedzi figura św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Program peregrynacji wywieszony jest w gablotach. Od soboty po Mszy św. o godz. 19:00 rozpoczniemy nowennę do św. Michała Archanioła.

Czytaj więcej...

12 maja 2019 r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną środę uczestniczyli w naszej Parafialnej pielgrzymce na Skałkę i w piątek do bł Michała Giedroycia.
2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dziś na wszystkich Mszach św. nasi klerycy będą mówić o naszym Zakonie i o codzienności seminaryjnej. Natomiast przez cały tydzień codziennie o godz. 19:00, będzie modlić się w intencji powołań i powołanych razem z zaproszonymi wspólnotami seminaryjnymi tj. w poniedziałek – oo. Bernardyni, we wtorek – oo. Karmelici Bosi, w środę – Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej, w czwartek - oo. Paulini, w piątek - ks. Misjonarze Wincentego a Paulo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. Jutro mija 12 rocznica Koronacji obrazu Matki Zbawiciela w Kaplicy Zwiastowania. Dziękujemy Bogu za wszystkie dary, łaski i błogosławieństwa, które wyprasza nam Matka Najświętsza. Dziękujemy wszystkim którzy nieustanie trwają na modlitwie do Matki Bożej.

Czytaj więcej...

5 MAJA 2019 r. - UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA KAZIMIERCZYKA

kazimierczyk2019OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś w naszym zakonie obchodzimy uroczystość św. Stanisława Kazimierczyka. Po wszystkich Mszach św. litania do św. Stanisława i możliwość ucałowania relikwii. O godz. 19.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Zająca. Dziś na wszystkich Mszach świętych Słowo Boże głosi ks. dr Andrzej Scąber, którego serdecznie witamy w naszej parafii i dziękujemy za wygłoszone słowo..
2. W środę uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu, tradycyjnie nasza Parafia jest zaproszona na Skałkę na Mszę Świętą o godz. 17.30.

Czytaj więcej...

Niedziela 05 maj 2019 r. - Uroczystość Świętego Stanisława Kazimierczyka

Kazimierczyk start

Msza Święta pod przewodnictwem J. E. Księdza Biskupa Jana Zająca odprawiona zostanie w niedzielę 5 maja 2019 roku o godzinie 19.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie. 

Na tę uroczystość pielgrzymują Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej z całej Archidiecezji Krakowskiej, dla których święty Stanisław Kazimierczyk jest patronem.

W tym dniu po wszystkich Mszach Św. modlić się będziemy Litanią do Św. Stanisława Kazimierczyka, a także będzie możliwość ucałowania relikwii.
Słowo Boże głosi Ks. dr Andrzej Scąber [odsłuchaj]

 

Czytaj więcej...

28 KWIECIEŃ 2019 r. - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

jezu ufamOGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dziś obchodzimy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Także dziś każdy wychodząc z Mszy św. otrzyma w przedsionku Bazyliki modlitewnik do Miłosierdzia Bożego.

2. We środę rozpoczynamy maj – miesiąc szczególnej czci Matki Bożej. W środę nabożeństwo majowe z procesją Eucharystyczną o godz. 18.15. W pozostałe dni nabożeństwa majowe o 18.30. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału i do wspólnej modlitwy.

3. W środę również wspominamy. Św. Józefa Rzemieślnika. W piątek 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W naszej Bazylice Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. W tym dniu mija także 530 lat od śmierci Świętego Stanisława Kazimierczyka. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w piątek po Mszy św o godz. 9:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi a o godz. 12:00 Msza św. w int. darczyńców klasztoru i parafii.

Czytaj więcej...

21 kwietnia 2019 r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA

rezurekcja

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego składamy świąteczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Jezus obdarzy Was, Waszych Bliskich i Przyjaciół wszelkimi darami jakie dla Nas wysłużył przez Krzyż i Zmartwychwstanie. Życzymy Wam, abyście mieli odwagę wejść na drogę prowadzącą do zbawienia, abyście mieli odwagę oddać swoje życie w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi, szczególnie temu człowiekowi, który potrzebuje Waszej pomocy. Naszymi życzeniami i modlitwą obejmujemy Wszystkich naszych drogich Parafian: wszystkie Rodziny, Dzieci i Młodzież, ludzi Samotnych, Starszych i Chorych. O przyjęcie tych życzeń prosimy także naszych Przyjaciół i Dobrodziejów naszej Parafii i Klasztoru Bożego Ciała. Dziękujemy serdecznie za życzenia nadesłane na adres Parafii i naszego Klasztoru Bożego Ciała.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy włączyli się w sprzątanie i wystrojenie Bazyliki, przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu, a także za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Nasze wyrazy wdzięczności kierujemy na ręce tych którzy włączyli się w zbiórkę żywności i przekazali dary dla najbardziej potrzebujący rodzin z naszej Parafii. Przy okazji Dorocznej Uroczystości pragniemy podziękować za modlitwy i wsparcie materialne, którego udzielacie nam przez cały rok. Dziękujemy naszym Parafianom, Gościom i Dobrodziejom. Dziękujemy także tym, którzy od wielu już lat mieszkają poza Parafią Bożego Ciała, ale w Bazylice są w każdą niedzielę, a niektórzy codziennie.

Czytaj więcej...