ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2017

DSC 0522

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy Dzieciom od I Komunii Świętej, Arcybractwu, Asyście i Służbie Liturgicznej Ołtarza. Dziękujemy wszystkim za miłość do Chrystusa obecnego pośród nas w Najświętszym Sakramencie.

Przeżywamy 12 Niedzielę zwykłą w Roku Liturgicznym Kościoła. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.30. Zakończenie Nabożeństwa Czerwcowego połączone z Procesją Eucharystyczną wokół Bazyliki w piątek o godzinie 18.15. Zapraszamy serdecznie.

W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą otaczamy Ojca św. Papieża Franciszka, który jest następcą św. Piotra Apostoła. W czwartek Msza św. o godzinie 12.00 w intencji Ks. Proboszcza Piotra Walczaka CRL. Msze święte w uroczystość Piotra i Pawła będą odprawiane jak w dzień zwykły. Taca zbierana w środę będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży i czas urlopów dla dorosłych. Zachęcamy, aby czas wolny od zajęć wykorzystać na odpoczynek i umocnienie więzi z rodziną. Niech podczas wakacji i urlopów nikomu z nas nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę i niedzielną Mszę Świętą. Prosimy wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach o zachowanie przepisów bezpieczeństwa.

W tym tygodniu 1 sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

Czytaj więcej...

11 NIEDZIELA ZWYKŁA– 18.06.2017

albumpo 014OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i uczestniczyli w Procesji Bożego Ciała. W sposób szczególny dziękujemy dzieciom, które uczestniczyły w Procesji. Msza Święta w intencji osób, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg Procesji Bożego Ciała, w czwartek o godz. 19.00.

Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym codziennie o godzinie 18.15. Przez wszystkie dni do czwartku włącznie po Nieszporach procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki. Zapraszamy Dzieci od I Komunii Świętej, Arcybractwo, Asystę i Służbę Liturgiczną Ołtarza.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, Nieszpory rozpoczną się o godz. 18.00. Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów. Zachęcamy, aby w czwartek przyjść do kościoła z ziołami i kwiatami. Uczmy też tej tradycji dzieci i młode pokolenie. Nieszpory i procesję w czwartek poprowadzą Ojcowie Paulini ze Skałki.

W piątek i sobotę nabożeństwo czerwcowe o 18.30.

Czytaj więcej...

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA BOŻE CIAŁO – 15.06.2017

1801


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  15.06.2017
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
BOŻE CIAŁO

Dziś Uroczystość Bożego Ciała – Święto obowiązkowe – Odpust Główny w naszej parafii. W Bazylice Bożego Ciała możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, którymi są: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania się do grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji, którą na dzisiaj wyznaczył nam Ojciec Święty.
Dzisiaj, jak w każdy czwartek w naszej Bazylice adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze Święte dzisiaj odprawiane są jak w każdą niedzielę roku.

Suma odpustowa o godz. 16.00 Po tej Mszy Świętej wyruszy procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicami naszej Parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i powrót do Bazyliki ulicą Św. Wawrzyńca. Sumę odprawi i procesję poprowadzi Ks. Infułat Jakub Gil. Wszystkich Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 16.00 i na Procesję Eucharystyczną do 4-ch ołtarzy. Zakończenie procesji w Bazylice odśpiewaniem hymnu „Ciebie Boga Wysławiamy” i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Od jutra rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym codziennie o godzinie 18.15. Przez kolejne osiem dni po Nieszporach procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki. Zapraszamy serdecznie.

Czytaj więcej...

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 11.06.2017


bp rysOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WIZYTACJA KANONICZNA PARAFII

Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust u Bonifratrów. W dniu dzisiejszym kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

Dzisiaj i jutro trwa w naszej Parafii Wizytacja Kanoniczna w naszej Parafii. Serdecznie witamy w nasze Rodzinie Parafialnej Księdza Biskupa Grzegorza Rysia. Prosimy o modlitwę i Boże Błogosławieństwo, którego tak bardzo potrzebujemy. My również módlmy się za Księdza Biskupa o łaski potrzebne dla Niego.

W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Dzieci z naszej Parafii i ze Szkoły Podstawowej nr 11 na ul. Miodowej. O godzinie 19.00. Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii. W poniedziałek 12 czerwca 2 dzień Wizytacji kanonicznej.

Nabożeństwo Czerwcowe w naszej Bazylice dzisiaj o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy na to uwielbianie Serca Jezusowego. W poniedziałek, we wtorek i w środę o godzinie 18.15 Nieszpory połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. Przez modlitwę pragniemy przygotować się na Odpust Bożego Ciała. Zachęcamy, aby przed Bożym Ciałem przystąpić do spowiedzi. Nie można uzyskać odpustu, jeżeli nie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej.

Czytaj więcej...

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 04.06.2017

duch swOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Każdą Mszę Św. rozpoczynamy od śpiewu Hymnu do Ducha Świętego „ O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Wzywamy pomocy Ducha Świętego, która jest nam potrzebna każdego dnia. Za pobożne odśpiewanie tego hymnu w dniu dzisiejszym możemy zyskać odpust zupełny, przy zachowaniu zwyczajnych warunków. Dzisiaj po Nieszporach kończy się okres wielkanocny.

Jutro, w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tradycyjnie jutrzejsze święto obchodzone było jako 2 dzień Święta Zesłania Ducha Świętego, 2 dzień Zielonych Świąt.

Nabożeństwo Czerwcowe w naszej Bazylice codziennie o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy na to uwielbianie Serca Jezusowego. Bóg ma dla nas Serce pełne miłości – niech to nabożeństwo będzie naszą odpowiedzią na Bożą miłość do nas.

W następną niedzielę kończy się w Archidiecezji Krakowskiej okres spowiedzi wielkanocnej. Módlmy się za tych, którzy jeszcze nie byli do spowiedzi.

W Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Czytaj więcej...

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.05.2017

procesja1OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziś w 7 niedzielą wielkanocną przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Nasza Parafia i nasza Wspólnota Kanoników Regularnych Laterańskich przy Bazylice Bożego Ciała w Krakowie przeżywa dzisiaj wyjątkowo radosny dzień: dzień Prymicji naszego najmłodszego Kapłana: Ks. Łukasza Murańskiego CRL. O godzinie 12.15 Ks. Łukasz odprawi Mszę Świętą Prymicyjną, a na wszystkich pozostałych Mszach Św. będzie głosił Słowo Boże, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Księdza Łukasza.
Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy. W środę o godz. 18.15 zakończenie nabożeństwa majowego połączone z procesją Eucharystyczną wokół Bazyliki. Zapraszamy Arcybractwo, Asystę i Służbę Liturgiczną Ołtarza.

Czytaj więcej...